درباره ویراواکسن

در راستای نوآوری های جهانی و ریشه کنی بیماری های مسری و خطرناک دامی و با تولید واکسن های ایمن و مؤثر برای حیوانات و دام های اهلی و ارائه محصولات با کیفیت بالا همواره برای خدمت به سلامت جامعه گام برمیداریم. از این رو  متخصصینی در زمینه های مختلف بایوتکنولوژی، واکسینولوژی، وایرولوژی، زیست شناسی مولکولی، فرآیندهای زیستی، سنجش و توسعه بالینی گرد هم آمده اند و از طریق ارتباطات قوی با مؤسسات دانشگاهی و استارتاپ‌ها، از تجربه، علم و فناوری های پیشرفته برای ارائه ارزش و ارتقاء سلامت و رفاه حیوانات به‌صورت هدفمند فعالیت می کنند. ما متعهد هستیم به منظور رفع نیاز ایران و جهان به تلاش شبانه‌روزی خود در راستای تحقیق و توسعه، تولید و تامین واکسن های دامی ادامه دهیم و با یافتن راه‌حل‌های نوآورانه، بیماری‌های نوظهور و فرامرزی و بیماری‌های باکتریایی را ریشه کن کنیم و ایمنی را گسترش دهیم.

درباره ما

چرا ما/ چرا واکسن های دامی

بیماری های عفونی و واگیردار دامی به لحاظ شدت خسارات اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید فرآورده های دامی محسوب می شوند که عدم واکسیناسون سبب کاهش تولید دام شده که نقش اساسی در تجارت تولید دام و فرآورده های خام را دارد. از این رو، وجود تیپ های مختلف از بیماری های متفاوت در دام های سبک و سنگین، شرکت ویرا واکسن را بر آن داشت تا با تولید واکسن های دامی نیاز کشور را تامین کند و از ارزبری های کلان در این زمینه از کشور جلوگیری کند.

تاریخچه

شرکت ویرا واکسن شایا در سال ۱۳۹۵ بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران  با دامنه فعالیت تولید محصولات دارویی به شکل واکسن های دامی تأسیس شده است و با حضور جناب آقای مهندس سجاد پزشکی نجف آبادی به عنوان مدیر عامل و عضو هیئت و متخصصان با تجربه در زمینه تولید واکسن در حال فعالیت می باشد. این شرکت در سال 1397 با تولید اولین واکسن ضروری و استراتژیک ایران و جهان به نام واکسن طاعون نشخوار کنندگان کوچک به بهره‌برداری رسید و موفق به دریافت گواهینامه GMP از سازمان دامپزشکی کشور گردید و تا کنون در حال توسعه سبد محصولات با استفاده از به روزترین تکنولوژی دنیا می باشد.

خط مشی

شرکت دانش بنیان ویرا واکسن شایا به عنوان یکی از تولیدکنندگان معتبر در صنعت واکسن سازی با تمرکز بر حوزه دامپزشکی همواره در نظر دارد با ایجاد تفکر فرایند گرا در کلیه سطوح شرکت، در راستای الزامات قانونی و رعایت اصول فنی و کیفی تولید واکسن، ضمن توسعه پایدار، ارتقای توان تولید، رشد سرمایه، درآمد و سود آوری شرکت، با استفاده از خلاقیت و نوآوری به پیشگامان در عرصه فن آوری و علوم روز واکسن سازی کشور بپیوندد و در راستای مسئولیت اجتماعی با آموزش مستمر کارکنان، در حفظ و صیانت از نظام سلامت کشور گام بردارد.

این شرکت با هدف جلب طرف های ذینفع (مشتری ، مصرف کننده و…) و بهبود  مداوم در اثر بخشی سیستم مدیریت کیفیت، نظام كيفيت خود را بر اساس استاندارد­های بین المللی ISO 9001:2015،ISO14001:2015،ISO45001:2018 و با انتخاب رویه های موجود در استانداردهای OIE, WHO,PIC/S, GMP  و همچنین الزامات مشتری طرح ريزي نموده است.

واحدهای کارخانه

فنی و مهندسی 

تیم جوانان و نخبه ی فنی مهندسی  شرکت ویرا واکسن شایا با تکیه بر نیروهای مستعد، توانایی ساخت کلین روم، طراحی و اجرای خط تولید، راه‌اندازی انواع فرمانتورها و بیوراکتورها، تعمیرات کلی و جزئی انواع تجهیزات و ماشین آلات  صنعت داروسازی را دارد. همچنین ساخت انواع تابلوهای برق ازقابلیت های این تیم پرتلاش میباشد.

باتوجه به تجربیات گسترده، تیم واحد فنی و مهندسی یکی از مسلط ترین تیم های حال حاضر فنی و مهندسی صنعت دارویی میباشد.

سایت تولید

خط تولید 1

خط تولید 1  شرکت ویرا واکسن شایا به مدرن ترین وسایل آزمایشگاهی و تولیدی، تجهیز شده است و با اتکا به پرسنل جوان و متخصص داخلی، قابلیت تولید محصولی با کیفیت و اثر بخشی بالا بر پایه ی استانداردهای روز دنیا و قوانین GMP را دارا میباشد. این سایت به منظور تولید واکسن های زنده تخفیف حدت یافته ویروسی با ظرفیت تولید سالانه 240 میلیون دوز طراحی شده است.

خط تولید 2

خط تولید 2 شرکت ویرا واکسن شایا با مساحتی بالغ بر 1200 متر مربع اتاق تمیز یکی از مدرن ترین سایت های تولیدی در زمینه ی تولید واکسن تب برفکی میباشد. طراحی و ساخت تمامی تجهیزات این سایت طبق آخرین متد های روز دنیا انجام شده است. با توجه به زیر ساخت های عظیم این سایت، ظرفیت تولید سالانه 40 میلیون دوز واکسن غیر فعال را دارا میباشد. پروسه ی تولید واکسن تب برفکی، با حضور پرسنل مجرب و نخبه کاملا به‌صورت اتومات انجام می شود.

فرآیندهای تولیدی

بانک سلولی: این بخش انواع سلول مورد حدت یافته برای تولید واکسن تخفیف حدت یافته وغیر فعال را دارا میباشد.

محیط سازی: تهیه و فیلتراسیون محیط کشت و محلول های مورد استفاده در فرآیند های تولید در این بخش انجام میگیرد.

کشت سلول: فرآیند کشت سلول و پاساژ سلول های مورد استفاده در تولید واکسن در این بخش انجام میشود.

بخش ویروس: در این بخش پروسه تلقیح ویروس به سلول کشت داده شده انجام میگیرد ، بالک میانی نیز در این بخش تهیه میگردد.

فیلینگ و فرمولاسیون: فرآیند فرموله کردن واکسن طبق استانداردهای OIE در این بخش انجام میگیرد، بالک نهایی پس از آن به بخش پرکنی جهت فیلینگ منتقل میشود.

بسته بندی: پس از تولید محصول و انجام تست های کنترل کیفی و اخذ تاییدهای لازم محصول آماده ی لیبلینگ و ارسال میگردد.

فروش

تیم فروش با بهره‌گیری از شیوه های نوین بازاریابی، بر پایه مبانی علمی، اعتماد هرچه بیشتر مخاطبان را جلب کرده و با شناخت صحیح نیاز بازار و برنامه ریزی منطقی مبتنی بر تقاضای واقعی در بازار ایران باعث پیشرفت روزافزون میزان فروش می گردد. همچنین با برقراری ارتباط صحیح با مراکز پخش، کلینیسین ها و مراکز مایه کوبی و ایجاد نمایندگی های فروش در مراکز استان ها به توزیع گسترده محصولات شرکت در سراسر کشور می پردازند.

تیم بازاریابی محدود به روش‌های سنتی بازاریابی در این حرفه نمی‌شود بلکه نیروهای جوان و با استعداد با پشتوانه‌ی علمی موجود در شرکت و به کارگیری خلاقیت‌های تیمی به صورت نوآورانه به معرفی محصولات می‌‌پردازند.

صادرات

صادرات متاثر از روابط بین المللی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگ متفاوت در کشورها میباشد، از این رو ورود به بازرا های بین المللی نیازمند تجربه، مهارت و دانش تخصصی است و همراه با دقت، صبر و یک استراتژی مشخص گذر از این مسیر پیچیده و دشوار با موفقیت به سرانجام خواهد رسید. دپارتمان صادرات شرکت ویرا واکسن شایا با هدف حضور در تجارت بین‌الملل به صورت رسمی از سال 1400 با یک رویکرد منظم، تخصصی و سازمان یافته در این راه قدم نهاده است که هسته اصلی استراتژی آن، حضور در بازار کشورهای همسایه، موفقیت در افزایش زنجیره ارزش محصولات در حال ارائه در بازار و گشودن پنجره ای جدید می باشد. همچنین تمرکز اصلی دپارتمان صادرات نفوذ در کشورهای اروپایی، آسیایی و آفریقایی است که حضوری قوی تر و پررنگ تر در بازارهای جدید را به همراه خواهد آورد.

در دپارتمان صادرات آنالیز بازار به صورت تخصصی برای کشورهای هدف انجام می شود، بازارهای بالقوه و موقعیت مشتری ارزیابی و یک برنامه عملیاتی برای آن ها تدوین می گردد، وضعیت حقوقی و مالیاتی در فرآیند های صادراتی بررسی و از سیاست های ترکیبی از جمله، مشوق های مالی، دسترسی فزاینده به بازارهای جهانی و به روز رسانی گزارش های بازارهای صادراتی، به منظور نظارت لحظه ای بر وضعیت صادرات جهانی، استفاده می شود.

امید است گسترش میزان صادرات نه تنها منجر به افزایش درآمد و دارایی شرکت شود بلکه تاثیر به سزایی در ارزآوری و رشد اقتصادی کشور ایران به ارمغان آورد.

تحقیق و توسعه

با توجه به اهمیت و اولویت واحد تحقیق و توسعه، این واحد به منظور تلاش برای ارتقاء ساختار رسمی و با هدف افزایش نوآوری و معرفی محصولات و خدمات جدید در مجموعه ویرا واکسن شایا به‌صورت مستقل تاسیس شده است. این واحد در واقع، اولین قدم‌ها را برای توسعه محصولات، پیشرفت علم در صنعت و در نهایت ارائه محصولات باکیفیت به بازار  طی می‌کند و در یک چارچوب سیستماتیک و یک برنامه مدون به همراه یک دانش جدید نیاز جامعه را همپوشانی می کند.

واحد تحقیق و توسعه در این شرکت از نظر فنی به سه بخش تحقیقات پایه ای، تحقیقات کاربردی و تحقیقات توسعه دسته‌بندی می‌شود. در بخش تحقیقات اساسی مشکلات و چالش‌های جامعه و  بازار بررسی می شود و در نهایت یک راه حل و ایده جدید ارائه می شود. در بخش تحقیقات کاربردی مزایا و قابلیت های تجاری سازی راه حل‌ها و ایده ها بررسی می شود. اگر نتایج تحقیقات بخش کاربردی مناسب باشد، بخش تحقیق و توسعه با نمونه سازی اولیه محصول، فعالیت‌های لازم برای ورود محصول به بازار را برنامه‌ریزی می‌کند و فرآیندهای اجرایی و نهایی برای تولید آن را پیاده‌سازی می کند.

تیم تحقیق و توسعه تلاش میکند تا با  همگام بودن با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در شرایط تحریم در ایران شرکت را متمایز سازد.

کنترل کیفیت

آزمایشگاه کنترل کیفی شرکت ویرا واکسن شایا با تیم مجرب و مجهزترین تجهیزات قادر به انجام انواع تست های کنترل کیفی با دقت با لا می باشد. در آزمایشگاه کنترل کیفیت ارزیابی محصول تنها محدود به محصول نهایی نمی باشد. از زمان ورود هر ماده اولیه به کارخانه تا زمان استفاده از مواد اولیه و تولید محصول میانی و در نهایت تا زمان تولید محصول نهایی تمامی آنالیزهای مورد نیاز و مطابق با رفرانس های معتبر بر روی آنها صورت می گیرد. آنالیزهایی که شامل بررسی های میکروبی، ارزیابی های فیزیکوشیمی، تست های مولکولی می شوند که در همین راستا تعاملات موثری با آزمایشگاه های همکار صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *